Multi-Medalists at the Airgun Junior European Championships for WOMEN individual RUNNING TARGET

Rank Name NOC Year
Gold
Silver
Bronze
Total
Events
1 MAJOR Veronika HUN 2013-2017 7 2 1 10 10RT20;10RT20MIX
2 STEPANOVA Olga RUS 2001-2006 4 1 1 6 10RT20;10RT20MIX
3 SOQUET Audrey FRA 1996-1999 4     4 10RT20;10RT20MIX
4 WEIGEL Anne GER 2003-2007 2 5   7 10RT20;10RT20MIX
5 KOSTINA Anna RUS 2017-2018 2 1 1 4 10RT20;10RT20MIX;10RTMIXW;10RTW
6 KECZELI Bianka HUN 2003-2007 2   2 4 10RT20;10RT20MIX
7 AVRAMENKO Galina UKR 2001 2     2 10RT20;10RT20MIX
8 MARKAVA Volha BLR 1998-2003 1 4   5 10RT20;10RT20MIX
9 DANILENKO Oksana RUS 2004-2006 1 2 2 5 10RT20;10RT20MIX
10 KRAMAR Mariia UKR 2011-2012 1 2 1 4 10RT20;10RT20MIX
11 MKRTCHYAN Lilit ARM 2014-2016 1 1 1 3 10RT20;10RT20MIX
12 IASLOVETSKAIA Marina RUS 2002 1 1   2 10RT20;10RT20MIX
12 JOHANNES Silke GER 1995-1996 1 1   2 10RT20
12 SOKOLOVA Oksana RUS 2012-2013 1 1   2 10RT20MIX
15 CHEHOVSKA Olena UKR 2012 1   1 2 10RT20;10RT20MIX
15 HERTEL Olga POL 1999-2000 1   1 2 10RT20;10RT20MIX
15 HILEVYCH Kristina UKR 2018-2020 1   1 2 10RTMIXW;10RTW
15 QVARNSTROM Micaela FIN 2011-2012 1   1 2 10RT20
15 TARKANII Marharyta UKR 2020 1   1 2 10RTMIXW;10RTW
15 TYMOSHKO Yuliya UKR 2016 1   1 2 10RT20;10RT20MIX
15 ZABOLOTNA Viktoriya UKR 2002 1   1 2 10RT20;10RT20MIX
22 BARVINOVA Polina UKR 2011 1     1 10RT20MIX
22 FAUST Daniela GER 2000 1     1 10RT20MIX
22 PATSORA Ganna UKR 1998 1     1 10RT20
25 ILINA Anna RUS 2000-2002   3 1 4 10RT20;10RT20MIX
25 LOUIS Florence FRA 2013-2016   3 1 4 10RT20;10RT20MIX
25 ROZHNIATOVSKA Darya UKR 2014-2018   3 1 4 10RT20;10RT20MIX;10RTMIXW;10RTW
28 ANUFRIEVA Kseniia RUS 2017-2020   3   3 10RT20;10RTW
29 OWCZAREK Katarzyna POL 1995-1997   2   2 10RT20
30 ZAKALODNAYA Natallia BLR 1998-2000   1 2 3 10RT20;10RT20MIX
31 DANILENKO Ekaterina RUS 2007   1   1 10RT20MIX
31 DOLS Natalie GER 2011   1   1 10RT20
31 YEVSEYENKO Tetyana UKR 2006   1   1 10RT20MIX
31 ZHOLUDEVA Kristina RUS 2020   1   1 10RTMIXW
35 LAGOSHA Darya UKR 2002-2004     3 3 10RT20;10RT20MIX
35 SAVELYEVA Anastasiya UKR 2006-2007     3 3 10RT20;10RT20MIX
37 KOURBANGALIEVA Ioli RUS 2000-2001     2 2 10RT20MIX
37 PANKAVETS Larysa BLR 1995-1996     2 2 10RT20
39 DANNER Nina GER 2015     1 1 10RT20
39 DIENHINA Nadiia UKR 2014     1 1 10RT20MIX
39 DUBOIS Camille FRA 2011     1 1 10RT20MIX
39 GASPARYAN Anait RUS 1999     1 1 10RT20
39 GAVRIUSHENKO Kateryna UKR 2013     1 1 10RT20
39 GUSEVA Nadezda RUS 2015     1 1 10RT20MIX
39 RAMNICK Jacqueline GER 1997     1 1 10RT20
39 STETSIURA Viktoriia UKR 2017     1 1 10RT20MIX
39 ZHUCHENKO Anastasiia UKR 2020     1 1 10RTMIXW
        40 40 40 120

ABRAMOVIC Silke (GER) - maiden name: JOHANNES
CORENFLOS Audrey (FRA) - maiden name: SOQUET
FAUST Daniela (GER) - married name: VOGELBACHER
PATSORA Ganna (UKR) - married name: NEUSTROYEVA
YEVSEYENKO Tetyana (UKR) - married name: DAVYDENKO
ZABOLOTNA Viktoriya (UKR) - married name: RYBOVALOVA

Back to Top